Smartwatch – czyli zegarek przyszłości

Smartwatch – czyli zegarek przyszłości

Coraz więcej rzeczy, które nas otacza, jest „smart”. Każdy z posiada smartfona, a coraz więcej osób także smartwatche. Czy jednak tego typu gadżety są nam potrzebne? Czym smartwatch różni się od tradycyjnego zegarka i jakie funkcje oferuje? O tym w dalszej części artykułu.

Czym jest smartwatch i jakie ma funkcję?

smartwatchSmartwatch to po prostu „inteligentny zegarek”, w którym zastosowano najnowsze rozwiązania elektroniczne. Oprócz wskazywania nam godziny, większość smartwatchów potrafi liczyć kroki lub mierzyć puls. Jednak ich najważniejszą funkcjonalnością jest możliwość sparowania ich z naszym telefonem. Dzięki temu możemy korzystać z wybranych funkcji naszego smartfona, bezpośrednio za pomocą zegarka, który znajduje się na naszym nadgarstku.

Przy pomocy tego futurystycznego gadżetu możemy dobierać telefony, czytać wiadomości SMS czy w wygodny sposób przełącza utwory muzyczne. Zazwyczaj smartwatche, łączą się z naszym telefonem przy pomocy bluetooth. Dzięki czemu możemy z nich korzystać z pewnej odległości. Nie musimy więc mieć swojego smartfona przy sobie, kiedy chcemy go odebrać, będąc w innym pomieszczaniu naszego domu, wystarczy nam nasz nowy zegarek.

Dopasuj go do swoich potrzeb

smartwatchObecnie na rynku dostępne jest wiele różnych modeli smartzegarków. Jedne są uniwersalne dopasowane do kilku systemów operacyjnych, inne z kolei przeznaczony tylko dla Androida lub iOS. Warto więc przed zakupem sprawdzić, czy dany smartwach może być połączony z naszym smartfonem. Inteligentne zegarki są również dostępne w wielu wersjach cenowych. Najprostsze modele z niewielką ilością funkcji kupimy już za kilkadziesiąt złotych, za bardziej zaawansowane przyjdzie nam zapłacić dużo więcej.

Większość modeli smartwatchów ma futurystyczny wygląd rodem z filmów science-fiction. Jednak coraz częściej możemy spotkać smartwatche, które wyglądem przypominają tradycyjne zegarki. Niektóre z nich są wręcz hybrydami i ciężko na pierwszy rzut oka stwierdzić, czy mamy do czynienia z zegarkiem klasycznym, czy smartwatchem. Można więc dopasować je do własnych preferencji i swojego stylu.

Inteligentne zegarki docenią nie tylko fani nowych technologii, ale także osoby aktywne. Wiele smartwachy jest wodoodporna i posiada funkcje takie jak mierzenia kroków czy tętna. Dzięki nim można więc w określony sposób wspomagać swoje treningi. Wiele aplikacji dla sportowców, łączy się ze smartwachami, by korzystać z ich funkcji oraz wbudowanych czujników. Dzięki nim możemy prowadzić dziennik naszej aktywności i obserwować nasze postępy. Jeżeli więc szukasz fajnego gadżetu na prezent lub jesteś osobą aktywną fizycznie, warto rozważyć zakup smartwacha.

Więcej o akcesoriach do telefonu możesz przeczytać tu.