Smartfony bezramkowe – moda czy nowy standard?

Smartfony bezramkowe – moda czy nowy standard?

Rok 2017 bez wątpienia będzie nazwany rokiem smartfonów z wyświetlaczem bezramkowym. Urządzenia tego typu cieszą się coraz większą popularnością i prawie każda marka, posiada w swojej ofercie przynajmniej jeden model z tego typu wyświetlaczem. Za co ludzie je kochają?

Przejściowa moda czy standard?

Wielu obserwatorów świata mobilnych technologii zastanawia się, czy telefony z wyświetlaczami bezramkowymi są tylko chwilową modą, czy wytyczają waśnie nowy standard, który będzie używany przez kolejne kilka lat. Na to pytanie bardzo trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Smartfony z nowym typem wyświetlaczy są na razie testowane przez użytkowników i to od nich głównie zależy to, czy staną się standardem, czy zostaną odrzucone i staną się tylko przejściową modą.

Technologiczny wyścig trwa

Mimo, że Samsung nie był pierwszą firmą, która wypuściła na rynek telefon, który można byłoby nazwać bezramkowym, to bez wątpienia, zrobiła ona najwięcej zamieszania podczas premiery swojego Samsunga Galaxy S8 i S8+. Obecnie te dwa modele są ikonami, jeżeli chodzi o telefony bezramkowe. Inne firmy nie zostają jednak w tyle i wypuszczają swoje smartfony z nowym typem wyświetlacza. Najbardziej oczekiwana jest jednak premiera nowego iPhona X, który prawdopodobnie będzie największym konkurentem Samsunga w tym roku. Nie jest to oczywiście wielkie zaskoczenie, gdyż obie firmy rywalizują ze sobą już od lat.

Jak zabezpieczyć smartfon bezramek?

Wbrew pozorom, nie jest to takie proste. Jeżeli weźmiemy pod uwagę flagowe modele Samsunga, to oprócz tego, że nie mają one ramek po obu stronach wyświetlacza, to jest on dodatkowo zaokrąglony. Sprawia, to, że ciężko dobrać do niego i nakleić odpowiednie szkło hartowane. Właśnie dlatego powinniśmy w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w etui, które na szczęście dobrać jest dużo łatwiej. Dzięki temu nasz smartfon dłużej będzie świetnie wyglądał, a dodatkowo będzie lepiej zabezpieczony w momencie ewentualnego upadku z niewielkiej wysokości.

Czy futurystycznie wyglądające smartfony z wyświetlaczami bez ramek zdobędą serca klientów i wyznacza nowy standard? Czas pokaże! Na razie pozostaje nam bacznie obserwować sytuację.

Więcej o akcesoriach do telefonu możesz przeczytać tu.