Samsung Galaxy A5 2017 – co kryje w sobie nowa A5?

Samsung Galaxy A5 2017 – co kryje w sobie nowa A5?

Flagową serią smartfonów Samsunga jest oczywiście seria Galaxy S. Jednak coraz bliżej klasy premium znajdują się modele z serii Galaxy A w tym Samsung Galaxy A5 z 2017 roku. Sam producent określa serie A jako wyższą półkę, czego więc możemy spodziewać się w nowej A5?

Wyświetlacz i wykonanie

Zacznijmy od ekranu. Jak zawsze Samsung pod tym względem nie zawiódł. W nowej A5 znajdziemy bardzo dobrej jakości ekran AMOLED o przekątnej 5,2 cala. Rozdzielczość ekranu to Full HD, dzięki czemu obraz jest niezwykle ostry a kolory nasycone. O bardzo dobrej jakości wyświetlacza świadczy również komfort użytkowania telefonu podczas dużego nasłonecznienia. W modelu tym podobnie jak w najnowszych flagowcach czyli serii S dodano funkcje Always-on display, która pozwala na podgląd godziny i powiadomień na wygaszonym wyświetlacz. Ekran Samsunga A5 2017 spokojnie może więc konkurować z większością najnowszych modeli smartfonów dostępnych na rynku.

Samsung Galaxy S6Cały telefon zamknięty jest w szklano-aluminiowej bryle, która świetnie się prezentuje i sprawia, że telefon łatwo pomylić z jednym z flagowych modeli. Aparat fotograficzny nie wystaje z obudowy, dzięki czemu jest mniej narażony na uszkodzenie. Telefon dobrze i stabilnie leży w dłoni mimo dość znacząco zaokrąglonych krawędzi. Ciekawym zabiegiem jest również zamontowanie głośnika na bocznej ścianie telefonu, a nie jak dotychczas na dolnej. Dzięki temu podczas oglądania filmów lub grania w gry w pozycji poziomej nie zasłaniamy go ręką. Żeby telefon wyglądał dobrze przez cały czas użytkowania i był lepiej zabezpieczony przed upadkiem, warto wyposażyć go w odpowiednie etui oraz szkło hartowane na ekran.

Wewnętrzne komponenty i bateria

Pod względem komponentów wewnętrznych Samsung również stanął na wysokości zadania. Nowa A5 wyposażona jest w wydajny ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 1,9 GHz. Dodatkowo jest on wspomagany przez 3 GB pamięci podręcznej. Dzięki temu cały system Android 6, który odpowiada za kontrole telefonu działa bardzo płynnie i wydajnie. Charakterystyczną cechą tego systemu jest również minimalizm, dzięki któremu każdy bez trudu będzie umieć posługiwać się tym modelem telefonu.

Na koniec warto wspomnieć o bardzo mocnej baterii Samsunga Galaxy A5 2017, która ma pojemność 3000 mAh. Sprawia to, że telefon na jednym ładowaniu wytrzymuje dłużej od flagowców ze stajni Samsunga takich jak Galaxy S7. Jest to więc bardzo duża zaleta. Na jednym ładowaniu podczas normalnej pracy, potrafi on wytrzymać nawet do dwóch dni. Jeżeli natomiast chcemy naładować baterię, możemy to zrobić bardzo szybko, dzięki funkcji szybkiego łasowania. Umożliwia ona naładowanie A5 w ok. 1,5 godziny.

Polecamy również artykuł o Samsungu Galaxy A3 2017 zajrzyj tu.