Samochodowe akcesoria do smartfona

Samochodowe akcesoria do smartfona

Drogi są coraz bardziej przepełnione samochodami. Oznacza to, że coraz więcej czasu spędzamy właśnie w tych środkach transportu. Właśnie dlatego powinniśmy zadbać o to, żeby każda podróż była nie tylko szybka, ale i bezpieczna. Jeżeli podczas prowadzenia auta, chcielibyśmy korzystać z niektórych funkcji naszego smartfona, dobrym pomysłem będzie wyposażenie się w te kilka przydatnych akcesoriów.

Uchwyty samochodowe

Pierwsze, o co powinniśmy zadbać to odpowiednie umiejscowienie smartfona w takim miejscu, żeby był on widoczny i nie stwarzał żadnego zagrożenia. Do tego celu służą specjalne uchwyty samochodowe, które możemy przytwierdzić do deski rozdzielczej lub przedniej szyby. Umożliwiają one łatwe przymocowanie do nich smartfona i bezpieczne korzystania z wybranych jego funkcji, takich jak np. nawigacja GPS. Jest to więc akcesorium nr 1 dla każdego kierowcy.

Zestawy głośnomówiące

Smartfony to przede wszystkim urządzenia pozwalające na komunikację głosową z innymi. Prowadząc samochód, nie możemy jednak trzymać ich w reku i rozmawiać. Takie zachowanie bowiem nie jest zgodne z obowiązującym prawem i grozi mandatem. Dodatkowo jest to oczywiście zachowanie dosyć niebezpieczne, ponieważ mamy ograniczony zakres ruchów, z powodu zajętej ręki. Na szczęście istnieją akcesoria takie jak zestawy głośnomówiące. Pozwalają one na prowadzenie bezpiecznych i wygodnych rozmów podczas prowadzenia auta. Zestaw głośnomówiący łączy się z naszym telefonem zazwyczaj przez bluetooth i umożliwia słyszenie rozmówcy na głośnikach w samochodzie. Zestaw ten posiada również oczywiście specjalny mikrofon, który wyłapuje nasz głos. Dzięki temu możemy zgodnie z przepisami rozmawiać przez telefon bez trzymania go w ręce.

Ładowarki samochodowe

Innym akceosrium, jakie może się nam przydać w samochodzie, szczególnie podczas dłuższych podróży jest ładowarka samochodowa. Podpina się ją zazwyczaj do gniazda zapalniczki, skąd czerpie ona energie. Dzięki temu możemy podpiąć do niej telefon i ładować go podczas trasy. Dzięki temu dłużej zachowa on swoją żywotność i będziemy mogli z niego korzystać po zakończeniu podróży.

Jeżeli więc należymy do grona kierowców, warto wyposażyć się w te kilka akcesoriów do smartfona, dzięki którym zwiększymy nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy. Więcej o akcesoriach do telefonu możesz przeczytać tu.