Na co warto zwrócić uwagę kupując etui na swój telefon?

Na co warto zwrócić uwagę kupując etui na swój telefon?

Współczesne telefony komórkowe to w większości przypadków smartfony, które służą nie tylko do dzwonienia, ale także do przeglądania Internetu, robienia zdjęć czy słuchania muzyki. Używanie tak wielu funkcji telefonu w różnych miejscach siłą rzeczy naraża go na różne uszkodzenia. Dlatego też niemal każdy właściciel smartfona decyduje się na zakup ochronnego etui. Wybór etui na telefon nie jest wcale łatwy, ponieważ producenci oferują bardzo szeroki wachlarz tych produktów.

Podstawowe rodzaje etui na telefon

Pokrowce na telefon można podzielić według różnych kryteriów, ale najbardziej użyteczna klasyfikacja dotyczy formy etui oraz materiału z jakiego są wykonane.
Do najpopularniejszych form pokrowców należą:

  • Etui portfelowe (lub typu kabura) – przypomina ono okładkę na zeszyt, która może być otwierana w bok lub do góry. Niektóre modele mają także wycięte okienko umożliwiające podgląd najważniejszej części ekranu.
  • Etui wsuwka – jest to kieszonka, do której wsuwa się od góry telefon.
  • Pokrowiec stały – jest to sztywna dodatkowa obudowa, której nie trzeba zdejmować aby swobodnie korzystać z telefonu.
  • Etui na tył telefonu – sztywne wzmocnienie tylnej części smartfona.
  • Oprócz tego pokrowce mogą być zrobione z różnych materiałów, takich jak: guma, silikon, plastik, poliwęglan, włókno węglowe, skóra naturalna lub syntetyczna, tkanina itd.

Jakie powinno być dobre etui na telefon?

Zanim wybierze się etui do swojego telefonu, najpierw warto się zastanowić czego się oczekuje od pokrowca. Dobre etui powinno bowiem nie tylko chronić telefon przed uszkodzeniami, ale także ładnie wyglądać i nie utrudniać korzystania ze smartfona. Osoby używające telefonu do spraw zawodowych nie powinny wybierać tanich pokrowców plastikowych, które często wyglądają tandetnie. Z kolei ludzie aktywni fizycznie powinni zastanowić się nad etui chroniącym ekran i obudowę przed uszkodzeniem w wyniku upadku, a także w przypadku zamoczenia.

Dla nich pokrowiec powinien więc być wykonany np. z lekkiego, ale wytrzymałego włókna węglowego i być tak skonstruowany, by umożliwiał szybki podgląd ekranu. Posiadacze nowoczesnych smartfonów wyposażonych w odporny na uszkodzenia ekran z Gorilla Glass mogą zdecydować się jedynie na etui chroniące tył telefonu. Natomiast osoby często korzystające z aparatu fotograficznego w telefonie powinny wybrać twarde etui z okienkiem na obiektyw.

Najważniejszą jednak kwestią przy wyborze etui jest jego dokładne dopasowanie do telefonu. Dlatego warto wybierać pokrowce oryginalne lub dedykowane konkretnemu modelowi aparatu.