Microsoft Lumia 550 – dobry budżetowy smartphone?

Microsoft Lumia 550 – dobry budżetowy smartphone?

Pomimo tego, że budżetowe smartphone kojarzą nam się głównie z niedoróbkami i niedoskonałościami, które eliminowane są dopiero w topowych modelach danego producenta, to jednak Microsoft udowodnił, że da się zrobić smartphone, który dostępny jest niemal na każdą kieszeń, a zarazem oferuje komfort użytkowania na poziomie najdroższych modeli. Mowa tutaj oczywiście o Microsoft Lumia 550. Jakie są jej zalety oraz wady?

Przede wszystkim cena!

Lumia 550 zachęca przede wszystkim ceną. Na oficjalnej stronie Microsoftu dostępna jest w cenie niespełna 500,-zł co czyni ją zarazem najtańszym smartphone działającym pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10. Tym samym nie ma konieczności zakupu flagowca Microsoftu, jak chociażby Lumi 950 XL, aby móc w pełni komfortowo poznać możliwości najnowszego działa Microsoftu, który ma łączyć platformy i jeszcze bardziej zintegrować urządzenia i przełączanie się pomiędzy nimi.

Wyświetlacz

Jak na budżetowy smartphone Lumia 550 oferuje zaskakująco dużo: wyświetlacz w technologi TFT o przekątnej 4,7 cala, a zarazem rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (HD 720p). Daje to możliwość komfortowego użytkowania smartphone, który pomimo stosunkowo małego jak na obecne czasy wyświetlacza oferuje duże pole robocze dzięki swojej rozdzielczości. Zagęszczenie pikseli na poziomie 312 punktów na cal jest w zupełności wystarczające!

Wydajność?

Wiele słyszało się o wydajności Windows 10 – Lumia 550 tylko to potwierdza. Zastosowanie czterordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 210 oraz 1 GB RAM sprawia, że wszystko działa szybko i płynnie pomimo tego, że przy podobnych układach działających jednak pod kontrolą systemu Android użytkownicy narzekają na wydajność. Producent oddał nam do dyspozycji również 8 GB przestrzeni dyskowej, którą możemy rozbudować przy pomocy kart microSD.

Łączność

Jak przystało na najnowsze smartphone, Lumia 550 oferuje nam sporo możliwości związanych z łącznością:

  • 4G LTE
  • Wi-fi
  • Bluetooth

Bateria

Jedną z największych zalet Lumii 550 jest jej bateria o pojemności 2100 mAh, która według zapewnień producenta ma pozwalać na 28 dni pozostawania smartphone w stanie czuwania. Co prawda w codziennym użytkowaniu i aktywnym użyciu wszystkich dostępnych możliwości łączności i aplikacji poziom baterii będzie spadał znacznie szybciej, to i tak nie powinniśmy być zawiedzeni!

Podsumowując, pomimo tego, że Microsoft Lumia 550 jest budżetowym smartphone, to radzi sobie nadspodziewanie dobrze i z tego też powodu cieszy się olbrzymią popularnością na polskim rynku. Przekłada się to jednocześnie na aktywnie działającą w Internecie społeczność użytkowników tego modelu!