Kilka słów o smartwatch-ach

Kilka słów o smartwatch-ach

Wearables

Smartwatche należą do szerszej grupy urządzeń zwanych wearables. Tłumacząc dosłownie to urządzenia ubieralne, czyli takie które wykonując dla nas określone prace, udzielając nam konkretnej informacji, jednocześnie są elementem naszego stroju. Jednocześnie urządzenia te są przykładem tego jak działa Internet Rzeczy, opierający się o wykorzystanie nowoczesnego oprogramowania, łącząc przy tym bez ingerencji człowieka.

Po co mi smartwatch?

W pewnym sensie smartwatche są jeszcze nowinką technologiczną i nie wszyscy wiedzą czy warto w nie inwestować. Dość istotną funkcjonalnością jest otrzymywanie powiadomień. Przydaje się to np. podczas ważnych spotkań biznesowych, kiesy wyciąganie telefonu może być krępujące. „Przyklejenie” do naszego ciała sprawia, że z pewnością nie przegapimy sygnału o nadejściu informacji, nawet gdyby miała być to tylko wibracja.

Specjalnym rodzajem smartzegarków są smartwatche dedykowane osobom uprawiającym różnego rodzaju sporty. Zegarki takie zawierają moduł GPS umożliwiający zbieranie danych na temat pokonanego dystansu etc. Często też producenci oferują wbudowane oprogramowanie, bazujące na GPS, oferujące cały wachlarz danych na temat aktywności. Smartwatch w porównaniu z tradycyjnym smartfonem w opinii niektórych jest rozwiązaniem dużo wygodniejszym, bo jest mniejszy i nie przeszkadza w ruchu.