Jaki jest Samsung Galaxy A3 2017

Jaki jest Samsung Galaxy A3 2017

Koreański gigant postanowił wypuścić na rynek odświeżone wersje kilku sprawdzonych już wcześniej modeli telefonów. Producentem, o którym mowa, jest oczywiście Samsung, który zaprezentował już nową odświeżoną wersje modelu Galaxy A3 2017. Czym charakteryzuje się nowy model? Dowiedziecie się z tego artykułu.

Czym jest seria Galaxy A?

Głównym założeniem serii A było zapewnienie użytkownikom jak najwięcej funkcji znanych z flagowych modeli Galaxy S przy jednocześnie niższej cenie. Strategia ta bardzo dobrze się sprawdziła i seria Galaxy A, cieszyła się bardzo dużą popularnością. Wszystko wskazuje na to, że odświeżone wersje smartfonów powtórzą sukces swoich poprzedników.

Jak smartfon się prezentuje?

Przejdźmy już do omówienia samego telefonu. Obudowa Samsunga Galaxy A3 2017 podobnie jak w poprzedniej generacji została wykonana z połączenia dwóch materiałów, szkła i aluminium. Sprawia to, że telefon prezentuje się bardzo ładnie i estetycznie. Bardzo szybko widać jednak zabrudzenia, które pojawiają się podczas normalnego użytkowania. Dobrze więc już na początku, kupić etui na smartfon. Dzięki temu nie będzie on tak bardzo się brudził, a dodatkowo zabezpieczymy go lepiej przed ewentualnymi upadkami. Warto również dodać, że telefon dostępny jest w czterech odcieniach: czarnym, błękitnym, złotym i różowym.

Przekątna ekranu nowego A3 to 4,7 cala. Można więc powiedzieć, że ten model ma optymalny rozmiar, który nie jest ani za duży, ani za mały. Ma on też doskonała jakość wyświetlanego obrazu w jakości HD. To oczywiście nic nowego, Samsung zdążył nas już przyzwyczaić, że produkuje jedne z najlepszych wyświetlaczy dostępnych na rynku. Nie inaczej jest i w nowych modelach serii A.

Co kryje się w środku?

Pod „maską” Samsunga Galaxy A3 2017 znajduje się ośmiordzeniowy procesor Exynos o taktowaniu 1,6 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Dzięki takim parametrom smartfon działa bardzo płynnie i dobrze radzi sobie praktycznie z każdą aplikacją, nawet tą najbardziej wymagającą. Jeżeli jednak chcemy przechowywać na nim większe ilości plików, będziemy musieli wyposażyć go w dodatkową kartę pamięci. Ma on bowiem wbudowane jedynie 16 GB własnej, co dla niektórych może być niewystarczającą ilością jak na dzisiejsze czasy.

Na koniec wypada wspomnieć o aparatach, jakie ma najnowszy A3. Na tylnej ścianie telefonu, umieszczono bardzo dobrej jakości aparat o rozdzielczości aż 13 Mpix. Zdjęcia, które można zrobić za jego pomocą, są więc doskonałej jakości. Każdy, kto lubi robić zdjęcia smartfonem, na pewno nie będzie więc zawiedziony. Z przodu natomiast producenci postanowili umieścić aparat 8 Mpix. Oznacza to, że również nasze selfie będą niezwykle wyraziste i barwne.

Jeżeli natomiast chcesz poczytać więcej, o akcesoriach do telefonu zajrzyj tu.