Jak wybrać zestaw słuchawkowy?

Jak wybrać zestaw słuchawkowy?

Bezprzewodowy, przewodowy, czy z Bluetooth?

Wszystkie z nich mają swoje zalety i wady, a podstawowym kryterium wyboru powinno być odpowiedź na pytanie gdzie będziemy z takiego zestawu korzystać. Zestaw z Bluetooth zapewni dużą wygodę użytkowania z uwagi na swą lekkość, minusem będzie tu jednak stosunkowo krótka żywotność baterii. Zestaw głośnomówiący to z kolei idealne rozwiązanie dla tych, którzy prowadzą dużo rozmów podczas jazdy samochodem, a szukają opcji tańszej, niż ta z Bluetooth. Zestaw przewodowy natomiast to bezsprzecznie opcja najkorzystniejsza cenowo, ale jak zwykle coś za coś. W tym wypadku spada komfort użytkowania. Pierwszym ograniczeniem jest kabel, drugim słuchawki, które mogą tworzyć dyskomfort dla uszu.

Długość działania baterii’

Dość istotnym kryterium wyboru zestawu słuchawkowego jest jest żywotność baterii. Wiele w tym wypadku zależy od tego czy zestaw jest bezprzewodowy. Jeśli tak, wówczas czas działania skraca się, z uwagi na nieustanne „czuwanie” tak słuchawek, jak i samej baterii. Przy wyborze baterii kluczowym elementem będzie kryterium tworzywa, z jakiego wykonana została bateria. Najwydajniejsze będą baterie litowo-polimerowe oraz litowo-jonowe.

To oczywiście nie wyczerpuje tematu. Na rynku istnieje mnogość ofert od wielu producentów. Jeśli mimo powyższych uwag, nie do końca wiesz na co się zdecydować, warto zasięgnąć porad branżowego specjalisty.