Fotografia ze smartfona, czyli jakie akcesoria wybrać

Fotografia ze smartfona, czyli jakie akcesoria wybrać

Fotografia to dla wielu osób ogromna pasja, której poświęcają mnóstwo czasu, energii i umiejętności tworząc niejednokrotnie niezwykłe ujęcia. I nie bez znaczenia pozostaje w tej kwestii rodzaj używanego sprzętu, choć jak można się niejednokrotnie przekonać i z wykorzystaniem smartfona można stworzyć jedyne w swoim rodzaju obrazy.

Fani fotografii stojąc przed dylematem wyboru nowego smartfona zazwyczaj w pierwszej kolejności zwracają uwagę na parametry wbudowanego aparatu, co jakoś szczególnie nie dziwi. Natomiast, kiedy już mamy etap wyboru optymalnego dla siebie urządzenia koniecznie pomyśl o dodatkowych akcesoriach, które będą stanowiły integralną część dla smartfona przy okazji robienia zdjęć.

Niewątpliwie, świetnym rozwiązaniem są dedykowane obiektywy (tzw. szkło powiększające lub soczewki). Producenci proponują szereg różnorodnych wariantów spośród których można dopasować te najbardziej odpowiadające indywidualnym kryteriom. Niemniej jednak pragniemy zwrócić uwagę, że dużą popularnością cieszą się tzw. zestawy 3 w 1 w skład, których wchodzą trzy niewielkie obiektywy umożliwiające tworzenie fotograficznych obrazów z rozmaitych perspektyw. I tak też użytkownik smartfona będzie mógł wykonać zdjęcie np. małych obiektów dzięki soczewce makro, jak i uchwycić znacznie szerszy widok dzięki soczewce szerokokątnej, a wykorzystując tzw. rybie oko przedstawić otoczenie w zupełnie innym wydaniu. Ten rodzaj zestawów równie znakomicie sprawdza się jako akcesoria dla amatorów fotografii. Małe rozmiary, niezwykle łatwa obsługa i wykonanie z bardzo dobrych jakościowo materiałów stanowią największe atrybuty. Jesteśmy przekonani, że miłośników gadżetów dedykowanych do urządzeń mobilnych zachwyci specjalne szkło powiększające na telefon. Posiada ono specjalną powłokę, co z kolei ma bezpośredni wpływ na niezwykle komfortowe oglądanie zarówno zdjęć, nagrań, filmików, teledysków, a nawet czytania e-booków. Szkło powiększające ekran smartfonów posiada również dodatkowy filtr, dzięki czemu oczy nie męczą się tak szybko jak w przypadku standardowego oglądania, co wynika z redukcji szkodliwego światła. A i prezentacja obrazu wyróżnia się perfekcyjną jakością.

Dla zwolenników robienia selfie rekomendujemy tzw. selfie sticky będące idealnym uzupełnieniem do smartfona. Regulowane wysięgniki, w które zostały wyposażone uchwyty do robienia selfie umożliwiają wykonanie zdjęcia w szerszym ujęciu, bez obaw, że czegoś nie uchwycisz w kadrze. Bezsprzecznie gadżet must have do fotografowania na imprezach, w trakcie podróży, a nawet podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Wygoda korzystania, a przy tym szansa na robienie unikalnych zdjęć to zasługa dobrze wybranych akcesoriów do smartfona, których na rynku nie brakuje. Decyzję o konkretnym zakupie i tak zawsze podejmie przyszły użytkownik.