Endomondo a smartfony

Endomondo a smartfony

Coraz częściej chcemy dzielić się informacjami na temat naszej aktywności fizycznej w mediach społecznościowych. Z wielu powodów. Możemy się pochwalić wynikami, pokazać progres wynikający z systematycznego treningu, porównać osiągnięcia z innymi lub też po prostu podzielić się radością aktywnego stylu życia.pexels-photo

W czym nam pomoże Endomondo?

Proces ten dość mocno sprzęgnięty jest z nowoczesnymi technologiami – smartfonami i aplikacjami, które umożliwiają dzielenie się osiągniętymi wynikami niemal na żywo. Jedną z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszą aplikacją tego rodzaju jest Endomondo. Posiada już ponad 25 milionów użytkowników na świecie. Działa ona też także jak osobisty trener, ma za zadanie motywować do progresu. Nadaje się do wykorzystania przez amatorów wielu sportów: pływania, biegania, jazdy na rowerze czy pływania kajakiem.

Endomondo posiada wiele ciekawych funkcjonalności. Umożliwia między innymi kontrolowanie międzyczasów, wyznaczanie celów treningowych, a także prowadzenie pełnego zapisu treningów.

Endomondo a model smartfona

Co prawda istnieją jeszcze na rynku modele telefonów, które nie oferują możliwości zainstalowania aplikacji Endomondo, ale są one w przeważającej mniejszości. Powoli, acz konsekwentnie odchodzą do lamusa technologicznej historii.. Smartfon, który będzie najlepiej przystosowany do instalacji aplikacji typu Endomondo powinien być wyposażony w dobrego gps-a, tak by nigdy nie tracił on zasięgu. Warto też dodać, że Endomondo jest dostępne na platformie iOS, jak również Android i Windows Phone.