Delikatna technologia, którą trzeba chronić

Delikatna technologia, którą trzeba chronić

Smartfony dostępne obecnie na rynku, to urządzenia kryjące w swoim wnętrzu najnowsze rozwiązania technologiczne. Cała ta elektronika jest jednak bardzo krucha i szybko może ulec uszkodzeniu, jeżeli nie będziemy o nią odpowiednio dbać. Co więc zrobić, by nie dopuścić do tej niechcianej sytuacji?

Po pierwsze musimy być świadomi tego, że smartfon to nie czołg i jest raczej urządzeniem delikatnym. Na uszkodzenia narażona jest nie tylko elektronika umieszczona w jego wnętrzu, ale także zewnętrzna obudowa oraz ekran. Mówiąc więc o ochronie smartfona, powinniśmy zadbać o jego ochronę całościowo. Dzięki temu nie tylko będzie on prawidłowo działał, ale także dobrze wyglądał.

Folia ochronna czy szkło hartowane?

Każdy użytkownik smartfona musi sam podjąć ten wybór. Folia ochronna jest tania i bardzo prosta w użyciu. Zabezpieczy ona ekran naszego smartfona przed zarysowaniem, na niewiele jednak się zda podczas upadku. Szkło hartowane jest natomiast droższe i nieco trudniej jest je przykleić, jednak zapewnia dużo lepszą ochronę. W razie upadku to ono przyjmie na siebie całą siłę, dzięki czemu istnieje duża szansa, że nasz ekran pozostanie cały i sprawny. Wszystko więc tak naprawdę zależy tylko od naszych preferencji. Jeżeli posiadamy stosunkowo niedrogi smartfon i korzystamy z niego pewnie, można pomyśleć o foli ochronnej. Jeżeli natomiast nasze urządzenie jest raczej z wyższej półki lepiej wyposażyć je w bardziej odporne na różnego rodzaju upadki szkło hartowane.

Nie możemy zapomnieć o etui

Smartfon to nie tylko ekran. Musimy więc pamiętać również o zabezpieczeniu jego tyłu oraz boków. Najlepiej nadają się do tego silikonowe lub gumowe etui. Chronią one nasz telefon przed zarysowaniem oraz amortyzują go podczas upadku z niedużej wysokości. Dzięki temu w znaczący sposób zwiększamy szanse na „przeżycie” smarfona, podczas gdy np. wypadnie nam on z kieszeni.
Na rynku oprócz prostych etui wykonanych z tworzyw sztucznych znajdziemy również różnego rodzaju skórzane futerały, które również dobrze zabezpieczą nasz smartfon. Ich dodatkowym atautem jest również to, że często wyglądają one dużo bardziej elegancko od tych wykonanych z tworzyw sztucznych.

Więcej o akcesoriach do telefonu możesz przeczytać tu.