Czym różni się etui od futerału?

Czym różni się etui od futerału?

Smartfony to urządzenia bardzo delikatne, a co za tym idzie podatne na uszkodzenia. Upadek nawet z niewielkiej wysokości może być dla nich tragiczny w skutkach. Na szczęście na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych akcesoriów pozwalających zabezpieczyć nasz telefon przed uszkodzeniem.

Do najpopularniejszych należą etui oraz futerały. To one chronią nasz smartfon przed częścią uszkodzeń mechanicznych oraz sprawiają, że dłużej będzie się on dobrze prezentował. Czym jednak właściwie różni się etui od futerału i co lepiej wybrać?

Etui – klasyczna ochrona urządzenia

etui na telefonObecnie najprostszym i najczęściej spotykanym etui jest to wykonane z silikonu. Zazwyczaj jest ono przeźroczyste lub czarne, jednak istnieją również kolorowe wersje tych protektorów. Silikonowe etui jest bardzo proste w montażu i bardzo dobrze przylega do smartfona. Dzięki temu chroni ono tył i boki naszego smartfona przed zarysowaniami oraz niektórymi urazami mechanicznymi, na jakie może być narażony. Bardzo ważną kwestią przy zakupie silikonowego etui jest jego odpowiednie dopasowanie do modelu telefonu, jaki posiadamy. Etui na telefon powinno być przeznaczone specjalnie dla naszego modelu, w przeciwnym wypadku będzie ono za duże lub za małe i nie będzie spełniało swojej funkcji. Czasami zdarza się, że etui może pasować na wielkość, choć jest przeznaczone na inny model, należy jednak zachować wtedy czujność i sprawdzić, czy takie etui ma wycięcia w odpowiednich miejscach np. na gniazdo ładowarki, czy gniazdo słuchawkowe. Decydując się na zakup etui silikonowego, warto rozważyć też zakup szkła hartowanego na ekran naszego urządzenia. Dzięki temu ochrona naszego smartfona będzie pełna, a w razie upadku nie będziemy musieli wymieniać ekranu, a jedynie zbite szkło hartowane.

Futerał – a gdyby tak dodać klapkę z przodu?

futerał na telefonMożna powiedzieć, że futerał to właściwie jeden z typów etui. Od tradycyjnego etui omawianego wcześniej wyróżnia się jedynie tym, że posiada klapkę pozwalającą zasłonić ekran. Futerały często wykonane są ze skóry oraz tworzyw sztucznych. Chronią nasz telefon z każdej strony, dzięki temu jest on bezpieczniejszy. Bardzo często futerały sygnowane są logo danego producenta. Również i w tym wypadku warto dokupić do naszego smartfona szkło hartowane. Klapka, choć oczywiście w dużej mierze chroni nasz ekran przed zniszczeniem, może doprowadzić również do jego porysowania, szczególnie jeżeli znajdzie się pod nią np. piasek.

Które zabezpieczenie telefonu najlepiej wybrać? Na to pytanie nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Ta naprawdę wszystko zależy od naszych preferencji oraz tego, jak bardzo chcemy chronić nasze urządzenia.

Więcej o akcesoriach do telefonu możesz przeczytać tu.