Bezpieczny smartfon to zadbany smartfon

Bezpieczny smartfon to zadbany smartfon

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju modeli smartfonów. Każdy z nich czymś się od siebie różni. Parametry techniczne, wygląd system operacyjny to tylko niektóre z elementów, jakie każdy może dopasować do swoich potrzeb i upodobań. Nie ważne jednak czy mamy smartfona z Androidem, Windowsem czy iOS, jeżeli chcemy by, długo nam służył i dobrze wyglądał, musimy odpowiednio zadbać o jego bezpieczeństwo.

Szkło hartowane – pierwsza linia ochrony naszego smartfona

Jest to akcesorium niezbędne dla każdego posiadacza smartfona. Pozwala zabezpieczyć ekran przed upadkiem, zarysowaniem oraz wieloma innymi nieprzewidzianymi zdarzeniami. Szkło hartowane jest trochę jak „kamizelka kuloodporna” dla naszego smartfona. W przypadku upadku smartfona z niedużej wysokości to ona weźmie na siebie całą siłę upadku, a naszemu wyświetlaczowi nie powinna stać się krzywda. Gdy już jednak dojdzie do takiej sytuacji, popękane szkło hartowane należy wymienić na nowe.

Etui – bo smartfon to nie tylko wyświetlacz

ios-1091302_640-1Oprócz frontowej części naszego smartfona, warto zadbać także o jego boki i tył. Do tego właśnie służy etui. Obecnie na rynku dostępne są zabezpieczenia przeznaczone do niemal wszystkich modeli smartfonów. Wykonane są z różnych materiałów oraz mają różny wygląd, który łatwo dopasujemy do swoich preferencji. Przy zakupie etui powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, czy jest ono przeznaczone właśnie do naszego modelu telefonu. Jeżeli bowiem kupimy etui, które jest dedykowane dla innego smartfona, może ono przynieść odwrotne skutki od zamierzonych. Źle dopasowane etui, to np. etui za duże, przez co nasz telefon może z niego wypaść, podczas gdy będziemy go używać. Wtedy jest on narażony na duże niebezpieczeństwo. Źle dopasowane etui, nawet jeżeli rozmiarowo będzie pasować do naszego telefonu to może przysporzyć, wiele innych problemów np. może zakrywać gniazdo słuchawkowe, aparat czy gniazdo ładowania.

Jeżeli natomiast dobierzemy etui, które dedykowane jest do naszego modelu smartfona i będzie ono w miarę dobrej jakości, pozwoli nam ono zabezpieczyć nasz smartfon przed upadkami oraz zarysowaniami. Najlepszym wyborem są obecnie etui wykonane z gumy, silikonu lub plastiku. Wyglądają one estetycznie, mają różne kolory i nadrukowane wzory i przede wszystkim są wstanie ochronić nasz smartfon, przed upadkiem z niedużej wysokości.

Co jeszcze może się przydać?

Oprócz szkła hartowanego i etui warto zadbać o bezpieczeństwo nasze i naszego telefonu np. w samochodzie czy podczas jazdy na rowerze. Służą do tego specjalne uchwyty, które możemy zamocować do naszego środka transportu, a następnie umieścić w nich nasz telefon. Dzięki temu będzie on nie tylko bezpiecznie przytwierdzony, ale także będziemy mieli go zawsze na oku, jednocześnie cały czas widząc drogę, którą jedziemy.

Więcej o akcesoriach do telefonu możesz przeczytać tu.