Akcesoria przydatne do uchwycenia wakacyjnych kadrów

Akcesoria przydatne do uchwycenia wakacyjnych kadrów

Wakacje powoli zbliżają się ku końcowi, jednak sezon wczasowy trwa w najlepsze. Każdy z nas próbuje w tym okresie znaleźć, choć chwilę czasu dla siebie i zorganizować sobie jakiś wyjazd wypoczynkowy. Często wiąże się to również z podróżowaniem i odkrywaniem nowych miejsc. Wczasy i podróżowanie wiążą się również z robieniem zdjęć, które w dzisiejszych czasach w większości przypadków wykonujemy przy pomocy smartfona. Jakie akcesoria warto zabrać ze sobą, żeby móc robić lepsze zdjęcia?

Obiektywy do smartfona

Coraz większą popularnością cieszą się proste w użyciu miniobiektywy do smartfona. Wystarczy zapiąć je klipsem do aparatu umieszczonego z tyłu obudowy i uruchomić tryb aparatu w swoim smartfonie. Dzięki nim możemy robić lepszej jakości zdjęcia lub nadawać im ciekawe efekty np. efekt rybiego oka. Warto się nimi zainteresować, szczególnie, wtedy kiedy planujemy podczas wakacji robić naprawdę duże ilości zdjęć.

Selfie stick

Bardzo przydatnym gadżetem, który przyda się nie tylko podczas wakacji, jest również selfie stick. Ten prosty gadżety nazywany jest też kijkiem do selfie. Jest to teleskopowa rurka, która na jednym końcu posiada uchwyt, do którego możemy przytwierdzić nasz smartfon, natomiast na drugim umieszczony jest spust migawki. Dzięki temu sami możemy robić sobie zdjęcia z większej odległości, bez konieczności proszenia o to innych. Jest to więc doskonały gadżet szczególnie dla osób, które lubią samotne podróże i chcą uwiecznić siebie w różnych miejscach.

Dodatkowa energia zawsze w cenie

Warto pamiętać również, że robienie dużej ilości zdjęć może wiązać się ze zwiększonym zużyciem energii przez nas smartfon. Będąc jednak w podróży lub w innych miejscach poza dostępem do sieci elektrycznej, warto wyposażyć się w dodatkowe akumulatory zwane power bankami, którymi w razie potrzeby naładujemy nasz telefon. Mają one różne pojemności i można je dopasować do swoich potrzeb. Jest to gadżet, który powinien znaleźć się w torbie lub plecaku każdego podróżnika. Dzięki niemu bowiem nie zostaniemy odcięci od łączności, jaką zapewnia nam nasz telefon.

Więcej o akcesoriach do telefonu możesz przeczytać tu.