Akcesoria idealne na rower

Akcesoria idealne na rower

Wiosna i lato to pory roku, w których wiele osób przesiada się z samochodu na rower. Dzięki temu zabiegowi można nie tylko poprawić swoją kondycję, ale również zaoszczędzić trochę czasu kiedy inni muszą stać w korkach. Ważne jednak, żeby bez względu na to, czy udajemy się na krótki przejazd do sklepu, czy na długą wycieczkę poza miasto, odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo. W tym artykule przedstawimy kilka akcesoriów do roweru i smartfona, które zwiększą nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale i wygodę.

Uchwyt na rower

Pierwszym akcesorium, w jakie powinien wyposażyć się każdy rowerzysta, jest uchwyt na rower. Pozwala on w łatwy sposób przytwierdzić nasz smartfon do kierownicy naszego pojazdu, dzięki czemu będziemy mieli go cały czas na oku. Jest to szczególnie ważne, kiedy udajemy się w dłuższą trasę i korzystamy z nawigacji GPS albo mapy. Nie musimy wtedy z a każdym razem wyciągać telefonu z kieszeni lub trzymać go cały czas w ręce. Dzięki uchwytowi w komfortowy sposób możemy również korzystać z innych funkcji naszego smartfona podczas jazdy.

Zestaw słuchawkowy

słuchawka bluetoothJeżeli natomiast podczas jazdy chcielibyśmy rozmawiać przez telefon, warto wyposażyć się w zestaw słuchawkowy. Trzymanie telefonu w ręce jest nie tylko niebezpieczne, ale także niewygodne. Na szczęście na rynku dostępne jest kilka rozwiązań, które ułatwiają rozmowę przez telefon nawet podczas jazdy na rowerze. Jednym z takich sposobów jest stosowanie zestawu słuchawkowego. Składa się on zazwyczaj z małej słuchawki na bluetooth, którą wkładamy do ucha i już możemy bezpiecznie i wygodnie prowadzić konwersacje przez telefon.

Etui i szkło hartowane

Warto zabezpieczyć również nasze urządzenie przed upadkiem i zniszczeniem. Podczas jazdy na rowerze, zawsze istnieje ryzyko, że smartfon może nam gdzieś wypaść. Narażony jest wtedy na obicie lub nawet uszkodzenie. Żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo trwałego uszkodzenia, warto zabezpieczyć go przy pomocy etui i szkła hartowanego. Dzięki temu nawet jeżeli nasz telefon upadnie, istnieje duża szansa, że nadal pozostanie sprawny i będziemy mogli z niego korzystać.

Więcej o akcesoriach do telefonu możesz przeczytać tu.