Akcesoria do smartfona na rower i nie tylko

Akcesoria do smartfona na rower i nie tylko

W naszym społeczeństwie można zaobserwować, że coraz więcej osób interesuje się aktywnością fizyczną i uprawia sport. Codziennie mijamy wielu ludzi, którzy biegają, jeżdżą na rowerach lub uprawiają jakiś inny sport. Jest to świetny sposób na poprawę swojej kondycji oraz lepsze samopoczucie. Jeżeli też chcielibyśmy dołączyć do grona tych osób, warto wcześniej się do tego odpowiednio przygotować. Podstawa powinien być oczywiście strój sportowy i właściwy sprzęt, warto jednak zadbać również o przydatne akcesoria do smartfona. Więcej o nich w dalszej części wpisu.

Uchwyt na rower

Jeżeli naszą nową sportową pasją będzie jazda na rowerze, bardzo przydatnym akcesorium może okazać się uchwyt na rower. Możemy przytwierdzić go do kierownicy naszego roweru, a następnie umieścić tam smartfon. Dzięki temu cały czas będziemy mogli mieć go na oku. Jest to szczególnie przydatne, kiedy planujemy dłuższą przejażdżkę i chcemy korzystać z nawigacji GPS. Nie musimy dzięki temu, co chwile wyciągać telefonu z kieszeni, co jest bardzo niewygodne i może być niebezpieczne.

Słuchawki Bluetooth

Kolejnym przydatnym gadżetem nie tylko na rower są słuchawki bezprzewodowe. Koniec z plączącymi się kablami. Dzięki słuchawkom bezprzewodowym na Bluetooth, możesz cieszyć się swoją ulubiona muzyka podczas wykonywania wielu aktywności fizycznych, przy których korzystanie z tradycyjnych słuchawek byłoby bardzo niewygodne lub niemożliwe. Tego typu słuchawki dostępne są w wielu wariantach zarówno jako słuchawki douszne, jak i nauszne. Warto wybrać takie, które najlepiej sprawdzą się podczas aktywności, którą chcemy uprawiać.

Smartwatch – zegarek sportowy

Coraz większą popularnością wśród sportowców cieszą się również smartwatche – zegarki sportowe.
Są one bardzo wygodnym sposobem na komunikowanie się z naszym smartfonem, podczas uprawiania różnych sportów. Możemy dzięki nim odczytywać komunikaty, które normalnie pojawiają się na ekranie naszego smartfona lub przełączać muzykę, która gra w naszych słuchawkach. Nowoczesne zegarki sportowe, można połączyć również z wieloma aplikacjami, które pozwalają m.in. mierzyć puls czy liczbę przebytych kilometrów. Dzięki temu można łatwiej kontrolować swoje aktywności i planować przyszłe treningi.

Więcej o akcesoriach do telefonu możesz przeczytać tu.