Akcesoria dla smartfonowych fotografów

Akcesoria dla smartfonowych fotografów

Telefony już dawno przestały służyć jedynie do dzwonienia. Dziś praktycznie każde urządzenie tego typu to smartfon, czyli tak naprawdę wszechstronny multimedialny „kombajn”. Przy jego pomocy mamy dostęp do wielu różnych funkcji. Możemy surfować po internecie, słuchać muzyki, grać w gry, robić zdjęcia i kręcić filmy. Aby ułatwić korzystanie z tych dwóch ostatnich funkcji, powstało wiele akcesoriów, które ułatwiają pracę wszystkim smartfonowym fotografom.

Czytniki kart pamięci

Jeżeli chcemy robić dobrej jakości zdjęcia i kręcić filmy w najwyższej rozdzielczości, jaką umożliwia nasz smartfon, musimy być gotowi na to, że pamięć naszego telefonu szybko się zapełni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wielu producentów pozwala więc rozszerzyć pamięć swoich urządzeń przy pomocy kart pamięci. Dzięki temu możliwe jest przechowywanie na nich dużo większej ilości plików zdjęciowych i filmowych niż w przypadku wykorzystania tylko wbudowanej pamięci.
Żeby jednak wygodnie i szybko przerzucać pliki z telefonu na komputer i odwrotnie, warto oprócz samej karty pamięci wyposażyć się również w urządzenie do jej odczytu. Czytniki kart pamięci do komputera pozwalają na łatwą i szybką wymianę plików pomiędzy naszymi urządzeniami.

Dodatkowe akumulatory

Robienie zdjęć i kręcenie filmów powoduje bardzo duże zużycie akumulatora w naszym smartfonie. Jeżeli więc często robimy zdjęcia na zewnątrz, nasze urządzenie szybko się rozładuje. Można jednak temu zapobiec. Rozwiązaniem jest zakup dodatkowych akumulatorów, którymi zasilimy baterię naszego smartfona. Tego typu zewnętrzne akumulatory nazywane są powerbankami, a ich użytkowanie jest bardzo proste. Wystarczy przed wyjściem oprócz samego smartfona, naładować również swój powerbank. Dzięki temu, kiedy poziom baterii w naszym telefonie będzie zbliżał się ku zeru, łatwo go podładujemy.

Inne akcesoria fotograficzne

selfie-1323391_640Do innych akcesoriów fotograficznych do smartfona, możemy zaliczyć również kijki do robienia selfie. Nazywane są one również selfiestickami. Ułatwiają one robienie zdjęć przy pomocy przedniej kamery naszego urządzenia, czyli z reguły zdjęć autoportretowych.

Więcej o akcesoriach do telefonu możesz przeczytać tu.