3 rady jak dbać o swój smartfon

3 rady jak dbać o swój smartfon

Telefony, których używamy w dzisiejszych czasach jeszcze kilkanaście lat temu, były marzeniem znanym jedynie z książek i filmów science-fiction. Dziś już nikogo nie dziwi, możliwość nagrywania wysokiej jakości filmów, przeglądania internetu czy choćby odtwarzania muzyki. Każdy z nas nosi w kieszeni mini komputer, który daje nam ogromne możliwości. Nie wielu z nas jednak dba o niego w odpowiedni sposób. W tym artykule omówimy trzy aspekty, na które warto zwrócić uwagę, dbając o nasz smartfon.

Dbaj o baterię i wydłuż jej żywotność

Akumulator w telefonie, odpowiada za to, jak długo może ona nam służyć, do kolejnego ładowania. Dzisiejsze telefony nie są przodownikami pracy i okres ten wynosi zaledwie 1-2 dni. Właśnie dlatego tak, ważne jest zadbanie o to, żeby nie skrócił się on do kilku godzin. Musimy pamiętać o tym, że akumulatory, które znajdziemy w większości smartfonów, są niezwykle wrażliwe na różne czynniki atmosferyczne, szczególnie temperaturę. Nie powinniśmy więc narażać naszego smartfona na zbyt duże przegrzanie lub ochłodzenie. Najlepiej, gdybyśmy utrzymywali go zawsze w temperaturze zbliżonej do temperatury pokojowej. Unikajmy również zostawiania telefonu na długi czas w miejscach, gdzie występuje duża wilgotność powietrza. Dzięki temu nasza bateria z pewnością posłuży nam dłużej.

Wyposaż smartfon w akcesoria ochronne

Kolejnym ważnym aspektem, o jaki powinniśmy zadbać, jest ochrona naszego smartfona przed uszkodzeniami mechanicznymi. W tym celu powinniśmy go wyposażyć w szkło hartowane, które przyczepia się do ekranu, oraz dopasowane do konkretnego modelu etui, które chroni tył i boki urządzenia. Dzięki temu nasz smartfon będzie lepiej chroniony w razie ewentualnego wypadku. Odpowiednia ochronna sprawi też, że nie będzie się on niszczył i rysował, dzięki czemu dłużej zachowa świetny wygląd, co może mieć znaczenie np. wtedy kiedy będziemy chcieli go sprzedać.

Odpowiednio zarządzaj swoim oprogramowaniem

Bardzo ważne jest również, dbanie o sprawność działania naszego systemu operacyjnego. W tym celu należy zawsze aktualizować go do najnowszej wersji. Warto również odpowiednio zarządzać aplikacjami, które instalujemy. Jeżeli przez dłuższy okres, nie korzystamy z jakieś aplikacji, być może warto ją usunąć, zyskując dzięki temu dodatkową pamięć. Zwracajmy również uwagę na to, co instalujemy, gdyż coraz częściej możemy trafić na szkodliwe aplikacje, które mogą doprowadzić do uszkodzenia naszego telefonu lub wykradnięcia naszych danych.

Więcej o akcesoriach do telefonu możesz przeczytać tu.